Munchausenov sindrom

Munchausenov sindrom

Munchausenov sindrom
  • Objavljeno: Ponedjeljak, 16.04.2018.
  • Prosječno vrijeme čitanja:
  • Broj riječi:
Znakovi i simptomi Munchausen sindroma izmjenjuju se oko zavaravanja ili stvaranja bolesti ili ozljede, a sve kako bi zadovoljili duboke emocionalne potrebe. Osobe sa sindromom ulažu puno truda kako bi se izbjeglo otkrivanje njihovih obmana, tako da ćete teško primijetiti da su njihovi simptomi zapravo dio ozbiljnih psihičkih poremećaja.
Kategorija: Mentalno zdravlje

Liječenje Munchausenovog sindrom​a​ i lijekovi

Liječenje Munchausenovog sindroma je često teško i ne postoje standardne terapije za stanje. Budući da ljudi sa sindromom žele biti u ulozi bolesnika, oni često i ne žele pronaći lijek. Međutim, ako se nježno pristupi, osoba sa sindromom može pristati na psihičko liječenje.

Iako ne postoje standardni tretmani za sindrom, liječenje se često fokusira na upravljanje stanja, a ne na njegovo liječenje. Liječenje obično uključuje psihoterapiju i razna savjetovanja. Ako je moguće, obiteljska terapija također može biti predložena.

Lijekovi se mogu koristiti za liječenje drugih psihičkih poremećaja koji su također prisutni, kao što je depresija ili anksioznost. U teškim slučajevima, moguća je privremena psihijatrijska hospitalizacija.

Sadržaj

Vezane teme



Sponzorski članci

Napomena

Sumnjate li na pojedinu bolest i/ili stanje uvijek zatražite savjet liječnika ili ljekarnika. Nikad ne odgađajte posjet liječniku i ne zanemarujte savjet profesionalnog medicinskog osoblja zbog nečega što ste pročitali na portalu CentarZdravlja.

Sadržaj portala nije zamjena za profesionalni medicinski savjet, dijagnozu ili terapiju i nije prilagođen osobnim potrebama pojedinog korisnika.

Ako osjećate bol u prsima nazovite 194 odmah!