Problemi sa sluhom kod djece
Koji su uzroci problema sa sluhom?
Sve veći broj djece rađa se s problemima sa sluhom, ili, još gore, bez sluha. Svaki znak ranog gubitka sluha je opasan i može utjecati na razvoj govora, za kojeg stručnjaci tvrde da se počinje u prvim mjesecima života.
Nažalost, problemi sa sluhom kod djece se često ne dijagnosticiraju na vrijeme. Velikom broju djece se problemi sa sluhom identificiraju tek u dobi od 2 godine. Srećom, postoje razne tehnike i načini pomoću kojih možete ranije primijetiti probleme sa sluhom.
Djeca dožive gubitak sluha zbog raznih uzroka, uključujući:
Upala uha
Upala uha se često javlja kod male djece jer kod njih Eustahijeva cijev nije u potpunosti razvijena. Vrlo lako može doći do infekcije srednjeg uha i nakupljanja tekućine iz bubnjića. Čak i ako bol nije prisutna, tekućina može oštetiti sluh barem privremeno. U teškim slučajevima, upala srednjeg uha može uzrokovati trajan gubitak sluha.
Genetika
Neka djeca se rađaju s problemima sa sluhom koji mogu biti rezultat genetike ili problema u trudnoći i tijekom poroda. Kod više od polovice djece koja imaju problema sa sluhom razlog je genetski faktor. Gubitak sluha mogu uzrokovati tegobe tijekom trudnoće, kao što je gestacijski dijabetes i prijevremeni porod.
Stečeni gubitak sluha
Razni faktori mogu izazvati gubitak sluha kod djece, uključujući bolesti kao što su meningitis, rubeola, vodene kozice ili gripa. Ozljede glave, vrlo glasni zvukovi i neki lijekovi također mogu izazvati gubitak sluha.
Najnovije
Najčitanije
-
Recept dana
Čokoladni kolač s datuljama i orasima
1 h12345 -
Recept tjedna
Juneći gulaš s krumpirom
1 h12345 -
Recept mjeseca
Tjestenina s brokulom
30 min12345