Facebook prijava korisnika

Ukoliko nemate registriran korisnički profil na portalu CentarZdravlja, registrirajte se ovdje te iskoristite sve pogodnosti.

Prijava korisnika

Ukoliko nemate registriran korisnički profil na portalu CentarZdravlja, registrirajte se ovdje te iskoristite sve pogodnosti.

Čine li vas lijekovi bolesnijima?

Čine li vas lijekovi bolesnijima?

Čine li vas lijekovi bolesnijima?
  • Objavljeno: Utorak, 09.02.2010.
  • Broj pregleda: 3.573
  • Prosječno vrijeme čitanja:
  • Broj riječi:
Kategorija: Lijekovi

Kada lijekovi ne pomažu

Možete uzeti lijekove protiv bolova za glavobolju ... i bol se pogorša. Je li to moguće? Odgovor je da. To se zove rebound efekt, a istraživači kažu to se događa zapanjujuće često. U nekim slučajevima, korisnik ima previše lijekova u sebi ili si postavlja pogrešnu dijagnozu. U drugima, to je nuspojava samog lijeka. Bez obzira na razlog, začarani krug se razvija, pacijent koristi pogrešan lijek, u nadi da će uskoro vidjeti poboljšanje uzima ga malo više.

Neki liječnici nisu možda svjesni da lijekovi koje preporučuju mogu biti uzrok problema, a ne rješenje. Oni čak mogu reći pacijentu da povećati dozu.

Navodimo popis simptoma koji mogu znači da ste iskusili rebound efekt lijekova i najbolje metode za rješavanje problema.

Komentari

Najnovije

Najčitanije